Operativní leasing pro službu "HW as a service"

Úvod » Segmenty » Informační a komunikační technologie » Případové studie » Operativní leasing pro službu "HW as a service"
Předmět financování:
Poskytovatel softwarových služeb
Klient:
Geetoo Scale
Financovaná suma:
6 500 000 Kč
Použitý finanční produkt:
Operativní leasing
Délka splácení:
5 let
Detail splácení:
Měsíční splátky s možností flexibilního splácení klientovi dle potřeb koncového zákazníka.


Situace:

Společnost poskytující IT služby chtěla v rámci své dodávky zakoupit hardware do datového centra svého koncového zákazníka v hodnotě 6,5 milionu Kč, a to formou operativního leasingu s délkou splácení 5 let.

Řešení:

Naše společnost v rámci spolupráce s dodavatelem požadovaný hardware do datového centra koncového zákazníka (on-premise) zakoupila a dodavatel jej nainstaloval.

Koncový zákazník platí měsíčně pouze za skutečně spotřebovaný výkon hardwaru a kapacitu, a zároveň se vyhne počáteční investici. Tato služba je vhodná pro malé i velké firmy provozující servery, storage či síťovou infrastrukturu. Její předností je primárně to, že hardwarové zdroje jsou maximálně flexibilní, a nikdy proto nezůstanete bez dostatečné rezervy. Zároveň však nebudete přeplácet za nevyužitý hardware. Hardware navíc můžete kdykoliv obměnit za novější či výkonnější, čímž se snadno vyhnete technickým problémům a neočekávaným výpadkům. V rámci služby vám navíc bude poskytnut proaktivní monitoring, správa prostředí a v případě problémů i lokální podpora.